Zwycięstwo Anglii w Soccer Aid

News

Robbie Williams poprowadził reprezentację Anglii do zwycięstwa (2:1) nad jedenastką Reszty świata, w której grał m.in. Diego Maradona. Nawet późno strzelony rzut karny przez Maradonę nie mógł powstrzymać ekipy Terry’ego Venablesa, która czarowała grą przy 72- tysięcznej publice na Old Trafford. Anglicy zaczęli spotkanie bardzo żywo. Les Ferdinand poczuł, że może strzelić bramkę po wyczyszczeniu pozycji przez swoich kolegów, ale strzał jednak nie zaskoczył świetnego niegdyś bramkarza Czerwonych Diabłów – Petera Schmeichela. Przełomowa chwila w meczu miała miejsce w 14 minucie. Les Ferdinand został nagrodzony za swoją ciężką pracę jako napastnik Anglików. Swojego drugiego gola Anglicy strzelili sześć minut później. Zaczęli kontratakiem, a wszystko skończył Johnny Wilkes, który strzelił bramkę. Wynik meczu już się nie zmienił, a obydwie drużyny były już bardzo zmęczone. Na koniec organizatorzy przygotowali miłą ceremonię dekoracyjną. Robbie Williams mógł podnieść zwycięskie trofeum.
Anglia 2:1 Reszta świata
1:0 – Les Ferdinand (14′)
2:0 – Johnny Wilkes (20′)
2:1 – Diego Maradona (75′ -karny)