Take That

Robbie Williams po ukończeniu szkoły w wieku 16 lat nie pracował. Jego mama szukała ogłoszenia w gazecie i znalazła coś odpowiedniego dla swojego syna. Szukano chłopaka do nowego zespołu. Matka wysłała Robbiego, który na castingu zaśpiewał piosenkę Jansona Danovana. Po kilku tygodniach zadzwonił telefon informujący o przyjęciu Williamsa do reszty chłopaków: Marka Owena,Gary’ego Barlowa, Jasona Orange i Howarda Donalda. Robbie miał wtedy 16 lat,a było to we wrześniu 1990 roku.

Początkigrupy były trudne. Grupa istniała na niezależnym rynku dance w Brytanii. Pierwszy singiel – skandal. Chłopaki w klipie „Do What U Like” pokazują za dużo! MTV odmawia emisji i piosenka utkwiła na 87 miejscu brytyjskiej listy przebojów. Grupa występuje w licznych night clubach, często gejowskich. W końcu przychodzi kontrakt z firmą RCA. Chłopaki nagrywają pierwszy album „Take That & Party”. Kilka singli ale dalej grupa nie jest na szczycie. Trzeba było poczekać jeszcze ponad rok na pierwszy sukces boysbandu.

„A Million Love Songs” jest w pierwszej dziesiątce w Wielkiej Brytanii we wrześniu 1992. Sześć miesięcy potem pierwszy numer jeden: „Why Can’t I Wake Up With You?”. Od tamtej pory Robbie Williams z kolegami są największą grupą lat ’90. Przez sześć lat zdobyli wszystko co można było zdobyć.

Niestety w lecie 1995 roku dochodzi do jednej z największych afer w grupie: Robbie Williams odchodzi. Rozpacz milionów fanów i kilka samobójstw w Niemczech doprowadza do utworzenia w kilku krajach specjalnego telefonu zaufania. Robbie Williams jeszcze tego samego roku reklamuje napój „7 up light” za który dostaje 100 000 funtów. Prowadzi program śniadaniowy „Big Breakfast” na kanale BBC w którym nabija się z kolegów z zespołu. Jest prezenterem rozdania nagród MTV, gdzie dochodzi do spotkania kolegów z ex grupy.

„Take That”rozpada się 13 lutego 1996 roku w dniu 22 urodzin Williamsa. Tego samego roku swój solowy album wydaje Gary Barlow i Mark Owen. Robbie tylko singiel „Freedom’96” i zaczyna swoje alkoholowo – narkotykowe podboje… Nie ma co ukrywać gdyby nie TAKE THAT Robbie Williams nigdy by nie znalazł się na swojej pozycji muzycznego show biznesu. Jako jedyny z członków grupy nagrywa ciągle nowe płyty. Mark Owen – jego najbliższy przyjaciej w grupie w grudniu 1996 roku wydał jedyny album „Green Man”. Gary Barlow nagrał dwa albumy, jednak bez większego sukcesu. Aktualnie zajmuje się pisaniem tekstów piosenek m.in. dla brytyjskiego girlsband’u Atomic Kitten. Howard Donald i Jason Orange zagrali razem w małej brytyjskiej produkcji filmowej. Robbie jest ciągle na szczycie!

Zobacz kalendarium Take That

Pierwszy wywiad Take That w TV