Charytatywnie

Robbie Williams UNICEFIdąc w ślady swoich kolegów z branży m.in. Stinga, U2 czy Eltona Johna Robbie również chętnie angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne.

UNICEF

Po raz pierwszy wziął udział w wyprawie w 1998 r. na Sri Lankę zorganizowaną przez UNICEF (The United Nations Childrens Fund) za namową Iana Dure’go, który swoją propozycje zaoferowania wokaliście wyjazdu wytłumaczył tymi słowami: „Robbie nie bierze siebie zbyt poważnie… dlatego, też powinien zobaczyć inny świat.„ I tak też się stało w tym czasie, kiedy jego płyty zajmowały 1 miejsca na brytyjskich listach przebojów. On sam spędzał czas w tropikalnej dżungli w samym środku strefy wojny. Gdzie wraz z zarażonymi i biednymi dziećmi spędzał każdą chwilę m.in. grając z nimi w piłkę.
Kolejną akcją UNICEFU, w której wziął udział Williams była tygodniowa podróż do Mozambiku gdzie spotkał się z dziećmi chorymi na AIDS – tam też każdego dnia zarażanych jest 700 ludzi, 350 000 dzieci jest nosicielami AIDS. UNICEF ma na celu zredukowanie liczby infekcji w przyszłości. A jak ma im w tym pomóc Robbie Williams? Według UNICEF-u jest on jednym z najbardziej wpływowych ludzi estrady „gdy prosił o pomoc wszyscy słuchali”. W 2000 roku UNICEF przyznał Williamowi tytuł Ambasadora.
Wtedy też Rob pojawiał się coraz częściej na rozmaitych charytatywnych spotkaniach.

RED NOSE DAY & GIVE IT SUM

W lipcu 2000 r. wziął udział w Red Nose Day tym samym za pomocą Comic Relief Rob przyłączył się do „The Give It Sum” nowego projektu mającego na celu pomoc biednym i najbardziej potrzebującym gdzie wielkiej sławy aktorzy i piosenkarze przez okrągłe 6 godz. na żywo występują w BBC One przeprowadzając licytacje swoich osobistych przedmiotów. W ten sposób Robbie pozbył się swoich: słynnych slipek z teledysku Rock DJ, urządzeń kuchennych, łóżka i toalety z autografem, rękopisu „Angels”, który został zlicytowany za 27,000 funtów, oryginalnego „Jet packa’” z klipu Millenium oraz gitary z klipu „ Let Me Entertain You” Cały dochód został przekazany na szczytny cel. Poza tym nagrał skecz i wykonał cover „Come Fly With Me”
Stając się twarzą Smarta w 2000r. zlicytował również specjalnie wyprodukowany dla niego model, za który również wpłynęła niebagatelna suma. W 2005 roku zostało wydane DVD z nagranym skeczem Robbiego, które później zostało wystawione na licytacji.

JEANS FOR GENES APPEAL

Robbie jest międzynarodowym patronem Jeans for Genes Appeal i Great Ormond Street Hospital (GOSH) który pomaga dzieciom z wadami genetycznymi.
Specjalnie dla Jeans for Genes Appeal Robbie wypromował nową unikalną kolekcje Jeansów malowanych na ciele przez 5 godzin tworzonych przez Ginę Kane (make-up). Aukcja zorganizowana w tym samym czasie przyniosła szpitalowi 12 milionów funtów.
Robbie jednak na tym nie poprzestaje walczy również z leukemią. Pomógł m.in. 23 letniej Joannie McVicar z Renfrewshire, która chorowała od 16 roku życia. Dotrzymał nawet danego słowa i ofiarował niewielką ilość swojej krwi, która może uratować ludzkie życie.

CHARITY KARTING 2003

Robbie, co roku dołącza do organizowanego przez John’ ego Herberta, National Kidney Research Fund, który zbierając światową drużynę wygrał 3 razy Grand Prix jak również wyścigi sportowe dla mężczyzn. Trzeba przyznać ze gdziekolwiek pojawia się Robbie Williams wszystko przynosi większe zyski.

FASHION ROCKS 2003

Robbiemu Williamowi nie są również obce pokazy mody. W 2003 roku wziął udział światowym pokazie mody w Albert Hall mającym na celu zebranie pieniędzy dla organizacji charytatywnej Prince’s Trust. Robbie wraz z Beyonce Knowles pełnili rolę gospodarzy całej gali. Na widowni zasiedli m.in. Donatella Versace, Georgio Armani oraz Książe Karol wraz z Camilą Parker Bowles. Na wybiegu zaprezentowano kreacje 17 międzynarodowych kreatorów mody. Każda osoba zainteresowana obejrzeniem pokazu musiała zapłacić nie lada sumę 250 funtów. Organizacja Prince’s Trust pomaga ubogiej młodzieży spełnić swoje marzenia o lepszym i pogodniejszym życiu.

LITTLE BRITAIN 2005 (RED NOSE DAY 2005)

Po raz drugi Robbie wziął udział w nagraniu krótkiego epizodu komediowego dla brytyjskiej telewizji gdzie wystąpił w damskich ciuszkach. Wraz z nim w przedsięwzięciu wzięły udział takie gwiazdy, jak Elton John czy George Michael.

LIVE 8

Po raz kolejny mogliśmy podziwiać Robbiego tego lata na koncercie charytatywnym w Londynie podczas Live 8. Tak jak każdy artysta dążył do tego, aby zapobiec śmierci kolejnym milionom Afrykańczyków. Dał już ku temu dowody w grudniu 2004 roku przyłączając się do kilkudziesięciu wykonawców wykonujących utwór „Do They know is Christmas”. Po wykonaniu tego lata 3 piosenek w Hyde Parku otrzymał ogromną ilość pochwał, ponieważ nikt ze 150 kapel nie poruszył tak publiczności jak on sam w swoim kilkuminutowym show.

Trzeba dodać, że to nie wszystkie akcje, w których wziął udział Robbie Williams. Nie sposób ich policzyć na każdym kroku, gdzie tylko może stara się pomagać potrzebującym. Trzeba przyznać nasz Robbie ma „wielkie serce”.