Robbie zamiast Jacksona na arenie O2?

Koncerty

Planowane daty koncertów w Londynie zmarłego niespodziewane Michaela Jacksona mogą zostać przejęte przez powracających na scenę muzyczną Whitney Houston oraz Robbiego Williamsa. Dwoje artystów, którzy w tym roku wydają swoje długo oczekiwane albumy, zamierza zapewnić sobie 23 daty koncertów w londyńskiej arenie O2, na które wcześniej kontrakt podpisał król popu, zmarły 25 czerwca w wyniku zatrzymania akcji serca. Występy Houston i Williamsa miałyby się rozpocząć z początkiem nowego roku.

Portal Telegraph.co.uk, powołując się na osobę związaną ze sprawą, napisał: „Niedługo ukaże się wyczekiwana nowa płyta Robbiego i pewnie wyruszy z nią w trasę po Europie. Koncerty w arenie O2 byłyby dla niego idealne. Whitney Houston natomiast od dawna znajduje się na liście życzeń właścicieli O2. Ona ma głos i przeboje, dzięki którym może sprzedać bilety na wiele koncertów”.Michael Jackson miał zagrać w słynnej arenie O2 50 koncertów zaczynając od lipca tego roku do wiosny przyszłego.

Jeśli występy 45-letniej Houston i 35-letniego Williamsa dojdą do skutku, odbędą się w okresie od stycznia do marca 2010 roku.

Nowy album Robbiego Williamsa – „Reality Killed the Video Star” trafi do sklepów w październiku. Będzie to jego pierwsza płyta od czasu „Rudebox” z 2006 roku, która nie spotkała się z przychylnością krytyków. (za: PAP)