Czy Robbie Williams zagra w Bydgoszczy?

Koncerty

GWOd kilku dni na forum gazeta.pl trwa dyskusja o zaproszeniu do Bydgoszczy Robbiego Williamsa na otwarcie przyszłorocznych Mistrzostw świata Juniorów w Lekkiej Atletyce. – To jeden z pomysłów – mówi Adam Soroko, dyrektor ratuszowego wydziału sportu i turystyki.

Dawid Maćkowski: Miasto się cieszy, bo podobno chcecie zaprosić do Bydgoszczy Robbiego Williamsa?

Adam Soroko: To jeden z luźno rzuconych pomysłów na zorganizowanie otwarcia. Kiedyś po prostu ktoś z nas powiedział, że fajnie by było zaprosić wielką gwiazdę. W takim kontekście o tym rozmawialiśmy. Nie padły jednak żadne konkrety.

DM: Czyli nie kontaktowaliście się jeszcze z nim?

AS: Pewnie, że nie. Powtarzam: to był tylko luźno rzucony pomysł. Nie wiemy nawet, czy chciałby u nas zagrać, ani czy ma wolny termin w tym czasie.

DM: A macie pieniądze, żeby go zaprosić?

AS: Właśnie cały szkopuł w tym, że nie wiemy jeszcze, jaką pulę będziemy mieli na zorganizowanie całej imprezy. Dowiemy się tego dopiero pod koniec roku. Wtedy też będzie można powiedzieć więcej o samym otwarciu. Nie wydamy przecież 50 proc. tego, co mamy, na samo otwarcie.

DM: A jak wyglądała inauguracja poprzednich mistrzostw w Pekinie?

AS: Była zrobiona z wielkim rozmachem. Miałem tam wrażenie, jakby właśnie była otwierana olimpiada. To było wielkie przedstawienie, w których najważniejsze było światło, woda i ogień.

(źródło: Gazeta Wyborcza Bydgoszcz, za: miasta.gazeta.pl/bydgoszcz )

Czytaj też o: