Intensive Care

Life Thru A LensPremiera: 24 października 2005
Długość: 52 min. 46 sek.
Wytwórnia: Chrysalis / EMI
Producent: Robbie Williams, Stephen Duffy

Płyta ‘Intensive Care’ została nagrana w USA, w domu Robbiego Williamsa (Hollywood Hills). Jej współautorem jest Stephen Duffy. Całość powstała w przeciągu dwóch lat. W tym czasie obaj panowie prowadzili muzyczne eksperymenty, tworząc piosenki, które brzmiały na przemian jak Gang Of Four, Bloc Party i Kraftwerk, w końcu zdecydowali się na styl, który najbardziej im odpowiadał.

RECENZJA CGM.PL
Cóż wartościowego (w popowym tego słowa znaczeniu oczywiście) pozostało nam po kilkudziesięciu boysbandach robiących oszałamiającą karierę w przeciągu kilku ostatnich lat? Justin Timberlake i Robbie Williams oczywiście. Ten pierwszy, choć już nazywany następcą Michaela Jacksona jest dopiero na początku swojej kariery solowej, ten drugi natomiast ma już mocną pozycję czołowego gwiazdora światowego showbiznesu. „Intensive Care” tylko umocni tę pozycję.

Na nowej płycie Robbiego jest tyle hitów, że rozgłośnie radiowe i muzyczne stacje telewizyjne nie zapomną o niej przynajmniej przez półtora roku. I nie mówię tu o przebojach z chwytliwymi refrenikami bez polotu, ale o kawałkach znakomicie wyprodukowanych, z dobrymi, często zgryźliwie humorystycznymi, ale mówiącymi o życiu tekstami.

I tak, poza singlowym „Trippin'”, nasz mózg od razu przyswoi balladowy „Make Me Pure”, pełen muzycznych zwrotów „Spread Your Wings”, „Your Gay Friend”, wbrew pozorom mówiący o stosunkach heteroseksualnych i chyba najbardziej przebojowy „Sin Sin Sin”. Dorzućmy do tego jeszcze muzyczny autoportret „The Trouble With Me”, najszybszy na płycie „A Place To Crash” i najspokojniejszy „King Of Bloke And Bird” i okaże się, że osiem na czternaście numerów na „Intensive Care” zasługuje na zobrazowanie ich klipami.

Wśród tekstów na nowej płycie Robbiego znalazłem kilka „złotych myśli”, które w ustach Wiliama brzmią naprawdę przekonująco. Pierwszy z nich powinien dać do myślenia wszystkim mężom, których żony twierdzą, że z kolegą gejem dogadują się lepiej niż ze swoją wieloletnią przyjaciółką:

„And I’ll Be Your Gay Friend / Cus Your Marriage Never Ends / Till We Fuck And Fight Again / There’s A Space Between Us”

drugi zadedykować trzeba grzesznikom, takim jak my:

„Hate The Sin Not The Sinner (…) Just Relax / It’s What Jesus Would Do”

Trzeci, wszystkim fanom Williamsa, którzy wielbią go takim, jaki jest teraz:

„Oh Lord Make Me Pure But Not Yet”

Tego typu tekstowo-muzycznych smaczków jest na płycie dużo więcej. Zachęcam do zapoznania się z „Intensive Care”, bo naprawdę warto!

Lista piosenek:
1.Ghosts
2.Tripping
3.Make Me Pure
4.Spread Your Wings
5.Advertising Space
6.Please Don´t Die
7.Your Gay Friend
8.Sin Sin Sin
9.Random Acts Of Kindness
10.The Trouble With Me
11.A place To Crash
12.King Of Bloke and Bird